Skip to main content

VAŽNE INFORMACIJE

VAŽNE INFORMACIJE

VAŽNE INFORMACIJE

Prva sv. Pričest kao i sv. Krizma odgađaju se do daljnjega. Sve važne informacije donosimo na našoj FB stranici i website župe. Drugu jutarnju nakanu slavit ćemo u 7.30 sati, zbog mogućnosti dolaska još barem 4 vjernika na sv. Misu. Molimo vas poštujmo upute kriznog stožera, dok traje ova pošast. Mjere se pooštravaju iz dana […]

DUHOVNI KORISNI LINKOVI

DUHOVNI KORISNI LINKOVI

Donosimo vam popis linkova na kojima možete pratiti slavlja svetih misa, ali i drugih pobožnosti u Hrvatskoj i svijetu. Povodom objave HBK da se u Hrvatskoj od petka ukida javno slavljenje svetih misa, odlučili smo vam na jednom mjestu donijeti korisne linkove na kojima možete uživo (u video ili audio obliku) pratiti slavlje svetih misa iz […]

VAŽNE INFORMACIJE

VAŽNE INFORMACIJE

Dragi župljani, vjerujem da smo svi na neki način svjesni situacije u kojoj se nalazimo. Ništa ne možemo predvidjeti niti planirati unaprijed “previše daleko”. Zato smo izdali Župni vjesnik samo za ovaj tjedan. Sv. Mise i pobožnosti u našoj župi održavat će se po rasporedu, uz poštivanje odredbi koje su donijele civilne i crkvene vlasti. […]

OBITELJSKO KLANJANJE

OBITELJSKO KLANJANJE

U nedjelju, 5. 4. 2020., bit će Obiteljsko klanjanje. Klanjanje ćemo imati poslije mise u 12 sati pa sve do 17 sati, poštivajući Odredbe civilnoga stožera – maksimalno 5 osoba. Molit ćemo na poseban način na ove nakane: za oboljele od virusa, za sve koji se za njih brinu, za sve koji se brinu za […]

DRUGI UTORAK SV. ANTI

DRUGI UTORAK SV. ANTI

U utorak, 31. 3. 2020., treći je utorak u čast sv. Anti. Tema trećeg utorka jest obraćenje. Utorak je posvećen svetom Anti, jer su toga dana njegovi smrtni ostaci preneseni u Padovu i pokopani u crkvi sv. Marije, kasnije pretvorenoj u veličanstvenu Svečevu baziliku. Utoraka je trinaest na spomen 13. lipnja, datuma preminuća ovog omiljenog […]

PAPIN NAGOVOR

PAPIN NAGOVOR

Što ste bojažljivi? Kako nemate vjere? „Uvečer“ (Mk 4, 35). Tako započinje Evanđelje koje smo čuli. Već tjednima se čini da se spustila večer. Gusta se tama nadvila nad naše trgove, ulice i gradove; zagospodarila je našim životima ispunivši sve zaglušujućom tišinom, pustoši i prazninom, koja paralizira sve na svom putu: to se može osjetiti […]

SVIMA NA RAVNANJE

SVIMA NA RAVNANJE

Dragi naši Župljani,zbog novonastale epidemiološke situacije u svijetu, samim time i u našemu Gradu i naša župa mora se ravnati po odredbama koje je donio Stožer civilne zaštite, kao i naš Mjesni Ordinarij. U nedjelju, 22. 3. 2020., sv. Mise slavimo u: 7, 8, 9, 10, 11, 12 i 17 sati (zbog policijskog sata), a […]