PREDSTAVLJANJE PRVOPRIČESNIKA

PREDSTAVLJANJE PRVOPRIČESNIKA

Danas, 29. 11. 2015., na Prvu nedjelju došašća, na misi u 9 sati predstavit ćemo naše kandidate za Prvu svetu pričest te za njih slaviti svetu misu. U našoj župi ove godine ima 101 kandidat za sv. Pričest. Uključimo ih u svoje molitve.

DOŠAŠĆE U NAŠOJ ŽUPI I ADVENTSKE AKCI...

DOŠAŠĆE U NAŠOJ ŽUPI I ADVENTSKE AKCIJE

Došašće ili advent vrijeme je u crkvenoj godini, kad se kršćani intenzivnije pripravljaju na svetkovine Božića i Bogojavljenja. To je istodobno vrijeme očekivanja Kristova dolaska na kraju vremenâ (Sudnji dan). Prvu nedjelju došašća karakterizira ponovni Kristov dolazak, drugu i treću osoba Ivana Krstitelja, četvrta predstavlja Mariju koja je rodila Isusa. MISE ZORNICE Zornicama želimo ići […]

VAŽNA INFORMACIJA ZA ŽUPLJANE

VAŽNA INFORMACIJA ZA ŽUPLJANE

Od utorka, 1. 12. 2015., poslije jutarnje sv. Mise, primat ćemo misne nakane za cijelu godinu. Molimo župljane da na vrijeme rezerviraju svoj termin i napominjemo da vrijedi pravilo: jedna obitelj – jedna misna nakana! Prve godišnjice ćemo na vrijeme rezervirati. Što se tiče prosinca 2016., nakane ćemo primati iza Nove Godine, zbog eventualnih prvih […]

PRIREDBA POVODOM SV. NIKOLE

PRIREDBA POVODOM SV. NIKOLE

U subotu, 5. 12. 2015., poslije večernje sv. Mise naši mladi pripremit će igrokaz povodom sv. Nikole, koji će se održati u velikoj župnoj dvorani. Pozivamo svu djecu!

BOŽIĆNA ISPOVIJED ZA STARE I NEMOĆNE ...

BOŽIĆNA ISPOVIJED ZA STARE I NEMOĆNE OSOBE

Napominjemo da u ovom tjednu prijavite svoje stare i nemoćne za ispovijed, koja će biti, ako Bog da, sljedeći tjedan po ustaljenom rasporedu. – Ponedjeljak, 7. 12. 2015. – ulice: Splitska, Kneza Višeslava, Kralja Zvonimira i Kardinala Stepinca. – Utorak, 8. 12. 2015. – ulice: Dr. Ante Starčevića, Dr. Mile Budaka, Brune Bušića, Crna ulica […]

KARITATIVNA AKCIJA NAŠE ŽUPE

KARITATIVNA AKCIJA NAŠE ŽUPE

I ove godine, mladi naše župe organiziraju karitativnu akciju, koju smo pokrenuli prije dvije godine, pod geslom Moje malo nekom znači mnogo. Ovo je tjedan higijenskih potrepština. Higijenske potrepštine možete donijeti svaki dan poslije jutarnje/večernje sv. Mise ili poslati po djeci na vjeronauk kako bismo i onima najpotrebnijima uljepšali božićne blagdane.